Turniej w Kielcach (FOTO)

23 – 25 września w Kielcach odbyły się II eliminacje do mistrzostw polski w Bocci. Zawodnicy grali na hali o dosyć specyficznej betonowej nawierzchni, udostępnionej przez kieleckie „Targi”. Zawody były bardzo emocjonujące, choć dało się wyczuć iście „przyjacielską” atmosferę. Zawodnicy rywalizowali w 6 kategoriach (BC1, BC2, BC3, BC4, BC5 oraz w kategorii OPEN). Reprezentacja naszego klubu na tym turnieju była liczna, prawie w każdej kategorii mieliśmy swoich przedstawicieli.

Kategoria BC1: Robert Skrywało, BC2: Kasia Antosiewicz, Karolina Kopiel , Marcin Kiciak, Kamil Pomarański,  ,  BC3: Bartek Nowosadowski, Michał „Bomba” Bubiłek

Reprezentowały nas również 2 drużyny w kategorii OPEN: „Klony” w składzie: Mateusz Pawluk (kapitan),  Mateusz Pawelec,  Kacper Jarmoluk

oraz „NieMaMocni” w składzie: Dawid Kusztykiewicz (kapitan), Ola Hejna, Diana Pokrywka.

Karolina odpadła dopiero w ćwierćfinale ulegając  w dogrywce Marcinowi, który po świetnym turnieju uplasował się na 3 miejscu i po raz kolejny „stanął” na podium w ogólnopolskich zawodach.

Po bardzo wyrównanych meczach Robert zajął 3 miejsce w swojej kategorii. Nasza debiutantka Kasia prezentowała dobry poziom, a przede wszystkim zdobyła bardzo cenne doświadczenie.

Weteran zawodów Bartek po dość niespodziewanej porażce w ćwierćfinale zajął 5 miejsce. Uległ Łukaszowi Brożkowi, który zagrał wyśmienite zawody i wygrał cały turniej.

Kamil i Bomba walczyli dzielnie, ale zabrakło im trochę spokoju. W końcu w ich kategoriach jest obecnie bardzo wielu dobrej klasy zawodników.

W kategorii OPEN „Klony” zajęły świetne 2 miejsce, a młodzi „NieMaMocni” wygrali jeden mecz w grupie i i kilkakrotnie pokazali Boccię na bardzo ciekawym poziomie.

Dziękujemy całej ekipie za wspaniałą atmosferę podczas zawodów, jak także w hotelu i … busie.

Kolejne eliminacje już w październiku w Wągrowcu :) Zapraszamy do kibicowania NASZYM :)