Mistrzostwa Polski 2016

Miło mi poinformować o sukcesach odniesionych przez zawodników Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za krokiem” w Zamościu podczas Mistrzostw Polski Boccia, które odbyły się w dniach 17-20 listopada w Drzonkowie k. Zielonej Góry.

I miejsce i tytuł mistrza Polski w klasie BC1 zajął Robert Skwaryło, a Brązowy medal w klasie BC3 Bartłomiej Nowosadowski – uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Krok Dalej” w Białobrzegach trenowani przez Małgorzatę Litwin.
III miejsce w klasie BC4 zajął Paweł Krajewski uczeń Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych Krok za krokiem w Zamościu, wychowanek Moniki Naworol.
III miejsce w Klasie BC1 zajął Artur Cios
Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych Krok za krokiem w Zamościu reprezentowali jeszcze: ubiegłoroczny vice-mistrz Polski Marcin Kiciak oraz Karolina Kopiel i Kamil Pomarański, zawodnicy klasy BC2
Zawody stały na wysokim poziomie, wyniki w kategorii BC2 były dużym zaskoczeniem, gdyż do finałów dostali się zawodnicy, którzy zajmowali dalsze pozycje w rankingu. W turnieju Zielonogórskim brali udział zawodnicy, którzy rywalizowali podczas całorocznych eliminacji (Częstochowa, Kielce, Skoki). Boccia jest dyscypliną, która rozwija się niezwykle dynamicznie, na dzień dzisiejszy uprawia ją kilka tysięcy osób, a licencje Związku posiada ponad setka zawodników.
Ze sportowym pozdrowieniem.
Ireneusz Klimek – Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych Krok za krokiem w Zamościu

[Best_Wordpress_Gallery id=”8″ gal_title=”MP 2016″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.